Szkolenie dla specjalistów, nadające kwalifikacje do prowadzenia zajęć z rodzicami, organizowane  w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej

w Wieluniu  w dniach 17.03.2023 ( od 13.00)- 19.03.2023

- koszt od osoby 1100 zł.

Zapisy specjalistów w dniach 27-28.02.2023 poprzez wysłany email z danymi na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolić będą trenerzy ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Źródła”, które jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy  w Łodzi

                                 Syntetyczna informacja o programie

Nazwa programu: SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW

Grupa/grupy odbiorców programu:

Wychowawcy i profesjonaliści, którzy pracują z rodzicami i chcą przeciwdziałać zachowaniom problemowym dzieci i młodzieży. Docelowo będą prowadzić na terenie szkół i placówek warsztaty z rodzicami i dziećmi.

Trenerzy programu – osoby uprawnione, doświadczeni realizatorzy, którzy otrzymali od Ośrodka Rozwoju Edukacji certyfikat TRENERA.

Czas trwania szkolenia dla realizatorów programu:

20 godzin dydaktycznych ( 3 dni)

·     Poziom rekomendacji 

https://programyrekomendowane.pl/javascript/libs/Filemanager-master/userfiles/szkola-dla-rodzicow.jpg" width="202" height="161" />

Program został oceniony jako spełniający standardy poziomu II

DOBRA PRAKTYKA

  szkoła   

Cele programu

Program ma na celu zwiększenie umiejętności wychowawczych beneficjentów oraz zmianę postaw wychowawczych rodziców/ wychowawców na takie, które zapobiegały by lub minimalizowały wystąpienie zachowań problemowych/ryzykownych dzieci młodzieży.

  Opis programu

Program Szkoła dla Rodziców i Wychowawców jest realizowany w formie 10 warsztatów psychologicznych. Liczebność grupy wynosi na ogół 10 – 15 osób. Zajęcia zawierają krótkie omówienia tematów, a przede wszystkim ćwiczenia (np. dramy), debaty, odwołania do doświadczeń z własnego dzieciństwa. Cennym elementem edukującym jest również wymiana doświadczeń rodzicielskich między uczestnikami oraz tzw. praca domowa, czyli praktyczne zastosowanie w domu, w relacji z dzieckiem, nabytych w trakcie zajęć umiejętności. 

Proponowany kurs dotyczy relacji dorosły – dziecko

Tematyka zajęć obejmuje: naukę umiejętności rozpoznawania i rozmawiania o uczuciach, stawiania jasnych granic i wymagań, zachęcania dzieci do współpracy, wspierania samodzielności dzieci czy rozwiązywania problemów i konfliktów. Kolejne tematy pozwalają poznać sposoby uczenia dzieci samodyscypliny, uwalnianie od grania ról i niekorzystnego etykietowania oraz wzmacnianie ich poczucia własnej wartości. W tym podstawowym module uczestnicy poszerzają świadomość własnych celów wychowywania.